Katalog
h

Antimikrobiyal Çözümler

ANTİMİKROBİYAL TEKNOLOJİ NEDİR ?

Antimikrobiyal terimi, bakteriler ve küfler gibi mikropların varlığını azaltma gücüne sahip maddeleri tanımlamak için kullanılır.

 

ANTİMİKROBİYAL TEKNOLOJİNİN YARARLARI

·         Bakteriler %99.99’a varan oranlarda azalır

·         Küfe karşı kendini kanıtlamıştır

·         Virüslere karşı etkilidir

·         Çapraz bulaşmayı azaltır

·         Daha uzun süre taze kalır

·         İşlevsel kullanım ömrü uzar

·         Hijyenik olarak temiz tutmak kolaylaşır

·         Çok sayıdaki ortamlarda güvenle kullanılabilir

·          

ANTİMİKROBİYAL TEKNOLOJİ NASIL ÇALIŞIR ?

Üretim süreci sırasında eklenen antimikrobiyal katkılarımız, bulaşıcı her mikrop üzerinde kimyasal ya da mekanik anlamda olumsuz etkide bulunarak ölmelerine yol açar.

 

Nanokar® istenilen bir malzemeyi uluslar arası standartlara uygun antimikrobiyal yapabilir.
ANTİMİKROBİYAL BOYA

Nanokar® katkıları içeren boyaların bakteri büyümesini 10 yıl süreyle engellediği bağımsız laboratuvarlarda kanıtlanmıştır. Bununla beraber katkılı ürünlerin siyah küf ve mantara karşı da sürekli koruma sağladığı görülmüştür.

Birçok durumda uzun süreli bir antimikrobiyal etki sağlamak için katkıyı boyaya direk olarak karıştırmak dahi yeterli olmaktadır. Benzer şekilde çoğu kaplamalar için de çözümler mevcuttur. 


ÜRÜN ADI

KULLANIM ORANI

NANOKAR  ®  PaintSilver  

%1


Hastane, okul, koğuş ve benzeri gibi toplu kullanım alanı olan yerlerde duvar yüzeyleri antimikrobiyal malzeme kaplanarak sağlıklı bir ortam oluşturulabilir.  Nemli ortamlardaki duvar yüzeyleri antimikrobiyal malzeme kaplı boyayla boyanarak küf ve mantar oluşumu önlenebilir.ANTİMİKROBİYAL JEL & SIVI KAPLAMALAR

Jel ve sıvı kaplamalar için de katkılarımız mevcuttur. Bu ürünlerimiz en çok yüzme havuzu astar boyalarında, otomobil derilerinde ve ısıtma, soğutma ve havalandırma (HVAC) uygulamalarında kullanılmaktadır.

Şeffaf antimikrobiyal kaplamaları sayesinde soğutma kuleleri, klima sistemleri gibi HVAC birimlerinde oluşabilen inatçı biyofilm oluşumlarını engellemek mümkün olmaktadır.


ÜRÜN ADI

KULLANIM ORANI

NANOKAR  ®  Silver Liquid

%2


ANTİMİKROBİYAL  TOZ KAPLAMA

Bütün RAL renkleri, parlak veya mat şeklindeki toz kaplamalarımız aynı zamanda hali hazırdaki bir kaplama ile de eşleştirilebilir. Antimikrobiyal toz kaplamalarımız konvansiyonel ekipmanlar kullanılarak uygulanmaktadır ve herhangi bir proses değişikliği gerektirmez.

Geçiş kolaylığı ve makul fiyatlarımız sayesinde, asgari bir çabayla ürününüze antimikrobiyal bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Hava basıncı düzenleyicisi, aydınlatma, yatak çerçevesi ve yataklı sedye gibi toz kaplamalı sağlık ürünleri genellikle rutin temizlik sırasında gözden kaçırılabilir. Gümüş iyonun antimikrobiyal özellikleri sayesinde enfeksiyona sebep olan MRSA, E.Coli ve Salmonella gibi bakterilere karşı kaplamalarınız ömürlük bir korumaya sahip olacaktır.


ÜRÜN ADI

KULLANIM ORANI

NANOKAR  ®  ZeoSilver  

NANOKAR  ®  NanoSilver

%1

%0,05


ANTİMİKROBİYAL SERAMİK VE KAROLAR

Islak zemine sahip ortak kullanım alanları olan tuvaletler, lavabolar, klozet ve buralarda kullanılan diğer gereçler bakteri üremesi için çok uygun bir ortam oluşturmaktadır ve hastalıklara hatta bazen salgınlara yol açmaktadır.   Geliştirilen antibakteriyel malzeme bu gibi ortamlarda kullanılan ürünlerin üretimi aşamasında yapısına, sır, toz boya, v.b., katılarak son kullanıldığı yerlerde hastalık yapıcı mikroorganizmaların oluşmasına engel olmaktadır.


ÜRÜN ADI

KULLANIM ORANI

NANOKAR  ®  CeraSilver

%1


ANTİMİKROBİYAL MEDİKAL MALZEMELER

Yanık ve yara bakım tedavilerinde  yara kapatma ve pansuman amaçlı  kullanılan sargı bezleri yüksek oranlarda enfeksiyon riskine sahiptir. Özellikle açık yaraların pansumanında %1-3 oranında antimikrobiyal toz emdirilerek hazırlanan sargı bezlerinin kullanılması enfeksiyon riskini ortadan kaldırabilecek özelliğe sahiptir.


ÜRÜN ADI

KULLANIM ORANI

NANOKAR  ®  Silver İon

%0,5


ANTİMİKROBİYAL PARKELER

 Evlerimizi süsleyen ve vazgeçilmezi olan parke günümüz teknolojisi ile Nanokar katkıları ile antibakteriyel hale gelebilmektedir. Uzun vadeli kullandığımız ve hijyene gereksinim olan parkeler Nanokar®   Pure Silver Antimikrobiyal ile antibakteriyel olabilmektedir. Parke yüzeylerinde ki bakteri kirliliği önlenebilmektedir.


ÜRÜN ADI

KULLANIM ORANI

NANOKAR  ®  SilverTextile 

%1


ANTİMİKROBİYAL KAPLAMA & FİLMLER

Nanokar® kaplama ve membran filmleri dokunmatik ekranlardan, klavyelere, mobilyadan, yer kaplamalarına kadar geniş ölçekte üründe kullanılmaktadır. Sert kaplamada antimikrobiyal katkı kullanılması filmin ve kaplamanın kimyasal direnç, çözücü uyumluluğu ve UV kürleme mürekkepleri gibi orjinal özelliklerini korunurken ömürlük bir koruma sağlamaktadır.

 

ÜRÜN ADI

KULLANIM ORANI

NANOKAR  ®  ZeoSilver  

NANOKAR  ®  NanoSilver

NANOKAR  ®  MetaSilver

%1

%0,05

%2,5

·       

,Gümüş İon  Antibakteriyel Kaplama

·       TiO2 Antibakteriyel Kaplama

·       Negatif İyon Kaplama

·       Anti Korozyon Kaplama

·       Koruyucu Kaplamalar

·       Elektronik iletkenlik

·       Antibakteriyel Filtre Çalışmaları

·       Antibakteriyel Seramik Üretimi

·       Antibakteriyel Plastik Katkıları

·       Su ve Yağ İtici Kaplamalar

 

ANTİMİKROBİYAL POLİMER

Nanokar®  antimikrobiyal masterbatch neredeyse tüm polimerlerle uyumludur.

Düşük katkı oranlarında bakterilere, biyofilme, mantara ve küfe karşı mükemmel koruma sağlar.  Malzemenin fiziksel özelliklerine herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır ve eklendiği ürünün kullanım süresi boyunca etkin kalır.


ÜRÜN ADI

KULLANIM ORANI

NANOKAR  ®  Bac PP-MF    

NANOKAR  ®  Bac PE-MF    

NANOKAR  ®  Bac EVA-MF  

NANOKAR  ®  Bac PS-MF    

NANOKAR  ®  Bac ABS-MF 

NANOKAR  ®  Bac SAN-MF 

NANOKAR  ®  Bac PVC-MF 

NANOKAR  ®  Bac TPU-MF  

NANOKAR  ®  Bac PU-MF    

NANOKAR  ®  Bac PA-MF    

NANOKAR  ®  Bac PBT-MF  

NANOKAR  ®  Bac PET-MF  

%1,5

%1,5

%1,5

%1,5

%1,5

%1,5

%1,5

%1,5

%1,5

%1,5

%2,5

%2,5Masterbatchler

Nanokar® antimikrobiyal katkıları PP,PE,PET,PBT,PVC, PC/ABS ve TPE de dahil olmak üzere bütün polimerlerle uyumludur. Düşük katkı oranlarında ürünün kullanım ömrü boyunca, bakteri, biyofilm, mantar, küfe karşı mükemmel koruma sağlar. Nanokar® antimikrobiyal katkıları üretim prosesinizde herhangi bir değişiklik yapmanızı gerektirmez ve dozajlama aşamasında son ürünün görüntüsüne herhangi bir etki etmeksizin eklenebilmektedir.


Kampaundlar

Nanokar®’ın ürettiği antimikrobiyal polimer kampaundları bütün RAL renklerinde ve ya istediğiniz renge eşleştirilebilir bir şekilde hazır çözümler sunmaktadır.

 

Şeffaf Polimerler

Antimikrobiyal katkının kırılma indisini polimere göre ayarlayarak, şeffaf katkı malzemelerimizde diğer antimikrobiyal katkılarda karşılaşılan pusun oluşumu engellenmektedir.


Özel Polimerler

Özel olarak, kapsamlı laboratuvarlarımızda, kalıplama ve test tesislerimiz sayesinde neredeyse tüm malzemeler için çözüm üretebiliyoruz.


Rotokalıplama için katkılar

Toz katkımız özel olarak döner kalıplama işlemi için tasarlanmıştır ve standart polimer tozları ile çok düşük dozaj oranlarında karıştırılabilmektedirNumune talebi

Bize malzemenizden gönderin ve ya masterbatch numunesi talep edin

Hastane, okul, koğuş ve benzeri gibi toplu kullanım alanı olan yerlerde duvar yüzeyleri antimikrobiyal malzeme kaplanarak sağlıklı bir ortam oluşturulabilir.  Nemli ortamlardaki duvar yüzeyleri antimikrobiyal malzeme kaplı boyayla boyanarak küf ve mantar oluşumu önlenebilir.


Teknik Uzmanlık

Nanokar® üretilen talep edilen her türlü malzemenin darbe, uzama ve çevresel testlerden, ekstrüzyon denemelerine ve numune kalıplamalarına kadar hepsini yapabilir. Malzeme mühendislik ve performans katkıları üzerine deneyimimiz ve bilgimiz sayesinde müşterilerine sınırsız güven ve rakipsiz fırsatlar sunabilir.

 

Marka Paylaşımı

Nanokar® antimikrobiyal markasını herhangi bir lisans ücreti ödemeksizin müşterilerimiz serbest bir şekilde kullanabilirler.

 

Özel Projeler

Elimizde hazır bir çözüm yoksa, sizin için buluyoruz. Teknik deneyimimiz ve Ar-Ge olanaklarımız ile birlikte, imkansızı olanaklı hale getirmek adına doğru adresiz. Her türlü çözümü sunarak, anti-statikten, tespit edilebilir ve antimikrobiyale kadar her türlü kombinasyonu oluşturabiliyoruz.

ÜRÜNÜNÜZÜ ANTİMİKROBİYAL YAPIN ....

 Plastik / Polimerler

 Boyalar / Kaplamalar

 Kumaşlar / Tekstil

 Mürekkep / Özel Kaplamalar

 kâğıt

 Seramik

 Diğer materyaller

 

Bizden ürün talep edin..

Geliştirme ve testler

Size çözüm üretiyoruz ve bağımsız test için ücretsiz teste gönderiyoruz

Çözüm

Sonuçlar geldiğinde hazırsınız!

İLETİŞİM FORMU